Reklama Do końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Odcinek 37

Zmieniamy Wielkopolskę

19.11.2018 10:00
Dziś w „Zmieniamy Wielkopolskę” o re-naturalizacji brzegów rzeki Warty czyniącej ją bardziej atrakcyjną dla mieszkańców Poznania.

Krzysztof Sadowski, dzień dobry. Dziś zapraszam nad Wartę w Poznaniu. Dziś jest tam… no, powiedzmy tak sobie…

- W tej chwili wygląda to naprawdę nieciekawie. Mam jednak nadzieję, że już niedługo, po skończeniu inwestycji będzie ciekawie, atrakcyjnie i bezpiecznie i że atrakcyjniejsze będzie to dla dzieci.

Tyle pani Agata. Na szczęście są unijne pieniądze i jest Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny. Miasto Poznań zawalczyło o eurokasę i dostało prawie dwadzieścia sześć milionów złotych na rewaloryzację brzegów Warty.

„Unia Europejska pomaga!”

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

- Brzegi Warty dzisiaj nie sa w najlepszym stanie. Te betonowe opaski poniszczone w wielu miejscach, stwarzające niebezpieczeństwo dla mieszkańców, wymagają pilnego zajęcia się. To są obiekty, które należą do Skarbu Państwa, ale niemniej jako miasto wyszliśmy z inicjatywą. Dało się pozyskać środki unijne. Co jest naszym celem? Chcemy, aby te brzegi uległy re-naturalizacji, były bardziej przyjazne dla środowiska, brzegi były kamienne budowane z takimi koszami gabionowymi. Do tego zieleń, do tego elementy związane z małą architekturą, zatoczkami, schodami, slipami do wodowania łodzi. Przede wszystkim coś, co spowoduje, że rzeka przez miasto będzie też przepływała nie jak w rynnie, co dzisiaj ma miejsce, tylko jako taka rzeka, gdzie też tę wodę będziemy mogli retencjonować. Bez wątpienia estetyka tych brzegów ulegnie poprawie. To jest jakby element naszych całościowych, kompleksowych działań na rzecz przywracania rzeki mieszkańcom naszego miasta.

Poznań wraca nad Wartę, a mocno pomaga mu w tym unijna kasa. Więcej informacji o pieniądzach Unii Europejskiej w naszym województwie na wrpo.wielkopolskie.pl

Krzysztof Sadowski, do usłyszenia za tydzień.

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

PODCASTY - Zmieniamy Wielkopolskę

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!